KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752027
nr 1475 2027
Aja Murray-Thorén
(1947-2015), Sverige
"Vaxholmsbåt i sikte". Signerad, daterad -88. Akvarell, 48x33 cm, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
Aja Murray-Thorén, svensk bildkonstnär född 1947, död 2015.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:38:25
16/6 13:15:39
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Aja Murray-Thorén
Läs mer om Aja Murray-Thorén